resim

Yalın Dönüşüm ile 50 firmaya destek sağlanacak

KAYSERİ, (BGC) – SANAYİ Odası ve Ticaret Odası Orta Anadolu Kalkınma Ajansı desteği ile yürüttüğü, Verimlilik Koordinasyon Ofisi Projesi Yalın Dönüşüm Lansmanı yapıldı. Toplantıda konuşan KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, 50 firmaya eğitim desteği sağlayacaklarını açıkladı.
Sanayi Odası Meclis toplantı salonun yapılan lansman törenine Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, ORAN Kalkınma Ajansı Başkanı Ahmet Emin Kilci ve davetliler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, “.Yalın Enstitü Derneği ile sözleşmemizi yaparak eğitimlerimize başlıyoruz.Hem Kayseri Model Fabrika ile hem de Verimlilik Koordinasyon Ofisimiz aracılığı ile sanayimizde yalın dönüşüm sürecini başlatmış bulunuyoruz.Proje kapsamında, ilimizde mobilya, elektrikli ev aletleri, fabrikasyon metal ürünler ve makine imalat sektörlerinde faaliyet gösteren toplamda 50 firmaya eğitim desteği sağlayacağız. Eğitimlerimize, Yalın Enstitü ile yaptığımız sözleşme kapsamında 20 mobilya firmamızla başlıyoruz.Bu firmalarımıza “Yalın Dönüşüm Danışmanlığı” ve “Firma Çalışanı” eğitimleri vereceğiz. Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın 2,6 milyon TL finansal desteği ile yürütmekte olduğumuz proje ile sanayicilerimizin üretim süreçlerini gözden geçirerek yalın sürekli iyileştirme modeline göre dönüşümlerini sağlamalarının yolunu açmış olacağız.” dedi.
Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy ise Acımasız ve küresel rekabetin olduğu bir ortamda bu program tüm üyelerimiz için önemli olduğunu görüyoruz. Ticaretin merkezi olan Kayserimizde müteşebbislerimizin değişime ve dönüşüme çabuk uyum sağlayacağını inanıyorum. Başarımızın sırrı da burada. Günümüz dijitalleşme çağı. İş adamlarımız da dijital yaşama ayak uydurarak işletmelerinin daha fazla kar etmelerini sağlamak ve üretimlerini artırmak için verimlilikte gerekeni yapacaklarına eminim. ” diye konuştu.

yorumunuzu bırakın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading