image

Piyasaların Yönü

USDTRY… TL Dolar Karşısında Güçlü Kalma Çabasında… Dolar TL kuru haftanın ilk gününü 8.40 seviyesi altında geçirdikten sonra bu sabah da benzeri bir hareketle yataya yakın bir görünüm sergiliyor. ABD doları beklentilerin altında gelen veriler ve FED yetkililerinin mesajları sonrasında global piyasalarda güç kaybediyor.

EURTRY… Yatay Bir Görünüm Sergiliyor… Dün gün boyunca dengeli bir görünüm sergileyen Euro TL kuru 10.27 seviyeleri civarında fiyatlanmaya devam ediyor.

EURUSD… ABD Doları Global Bazda Zayıfladı… FED üyeleri enflasyonda önümüzdeki aylarda yaşanabilecek sıçramaların geçici olduğuna yönelik açıklamalarda bulundular. Global piyasalar FED üyelerinden gelen açıklamalarla moral bulurken, risk algısı olumlu yönde etkilendi ABD 10 yıl vadeli tahvil faizleri %1.6 seviyelerine kadar gerilerken, dolar önemli para birimleri karşısında geriledi. Dolar endeksi 90 seviyesinin altında kalmaya devam etti. Euro Dolar paritesi 1.2230 seviyesinin üzerine yöneldi.

XAUUSD…1,900 $ Direnciyle Karşı Karşıya… FED üyeleri gelecek aylarda enflasyonun geçici olarak artabileceğine ama bunun geçici olacağına dair yorumlara odaklanmasıyla birlikte altının ons fiyatı son 4 ayın zirve bölgesine tutundu. FED’in verdiği mesajların altın fiyatları için kısa vadede destekleyici olması beklenebilir.

GLDGR… Dolar TL Kurundaki Gerilemeyle 510 TL Seviyesinin Altına Geriledi… Ons altındaki alıcılı görünüme rağmen TL’nin dolar karşısında olumlu bir performans sergilemesiyle gram altın 506 TL seviyel

leave your comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading