image

Piyasaların Yönü

USDTRY… FOMC Üyelerinin Yapacağı Konuşmalar Gündemde Öne Çıkıyor… Dolar TL kuru yeni haftaya yataya yakın ekside başlarken, bu hafta Dolar TL kurunu etkileyecek oldukça çok gelişme var. FOMC üyelerinin konuşması ve ABD PCE enflasyon verisi piyasaların gündeminde olacak. ABD’de enflasyon endişelerine bağlı olarak tapering konusundaki gelişmeler dolar endeksini yükseltmesi durumunda Dolar TL kurunun yukarı yönlü hareketini devam ettirmesi beklenebilir.

EURTRY… TL Varlıklar Majör Para Birimlerine Karşı Güç Kaybedebilir… Euro TL kuru haftaya sınırlı bir düşüşle başlarken, 10.23 seviyesine geriledi. Hafta içerisinde tapering konusundaki gelişmeler EM para birimleri üzerinde baskı yaratması beklenebilir. Bu çerçevede Euro TL kurundaki yukarı yönlü hareket devam edebilir.

EURUSD… Enflasyon Endişeleri ve Tapering Gündemde Öne Çıkıyor… Enflasyon endişeleri ve tapering gündemi piyasalarda hareketlilik yaratmayı sürdürürken, Euro Dolar paritesi yeni haftanın ilk işlem gününde 1.2170 seviyelerine geri çekildi. Paritenin gündeminde bu hafta FOMC üyelerinin yapacağı konuşmalar olacak. Piyasalar buradan gelebilecek bir ipucuna odaklanmış durumda.

XAUUSD… Güvenli Liman Geri Döndü… Global piyasalarda enflasyon endişesi sürerken, altın yatırımcısı boğa piyasasına odaklandı. Ons altın yeni haftaya son 4 ayın zirvesinde başlarken, fiyatlardaki yükselişte Bitcoin’deki düşüşün de etkileri hissediliyor. Diğer taraftan ABD dolarının global piyasalardaki yatay seyri altın fiyatlarının yükselmesine destek olan bir diğer önemli unsur olarak karşımıza çıkıyor. Ons altın 1,885 $ seviyelerinde işlem görüyor.

GLDGR… 510 TL Seviyesine Tırmandı… Gram altın ons fiyatındaki yükselişten destek bulurken, son 10 günde Dolar TL kurundaki yukarı yönlü hareketin de etkisiyle 510 TL seviyesine tırmandı.

leave your comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading