resim

Piyasaların Yönü

USDTRY… Hafta Başındaki Kayıplarını Telafi Etme Çabasında… Haftaya hızlı bir başlangıç yapan Dolar TL kurundaki düşüş devam etti. TL dolar karşısında dün %1’e yakın değer kazandıktan sonra bugün 8.20 seviyelerinde işlem görüyor. Bugün gerçekleştirilecek FED toplantısı sonrasında Powell’ın açıklamaları takip edilecek.

EURTRY… TL Euro Karşısındaki Kayıplarını Telafi Etme Çabasında… TL varlıklar majör para birimleri karşısındaki kayıplarını telafi etme çabasında. 10 TL altında seyreden Euro TL kuru 9.90 seviyelerine kadar geri çekildi.

EURUSD… FED Faiz Kararı Sonrasında Powell’ın Açıklamaları Takip Edilecek… Amerikan doları FED’in bu haftaki toplantısı öncesinde bir miktar güç kazandı. Euro Dolar paritesi dün 1.2050 seviyelerine kadar geriledi. FED’in enflasyon ve faiz konusunda daha önceki söyleminin değişmesi beklenmiyor.

XAUUSD… FED’in Faiz Kararı Öncesinde Oldukça Sakin Bir Görünüm Sergiliyor… FED toplantısı öncesinde altının ons fiyatı sakin bir görünüm sergiliyor. Altın yatırımcısı için bekle ve gör havası hâkim. Geçtiğimiz hafta 200 günlük hareketli ortalamasını test eden ons altın bu seviyelerde kalıcı olamayarak geri çekilmişti. Altının ons fiyatı yeni işlem gününde 1,770 $ seviyelerinde işlem görüyor. 1,768-1,760 $ seviyeleri ilk destek noktaları olarak takip ediliyor.

GLDGR… 468 TL Seviyelerine Geri Çekildi… Dolar TL kurundaki yükselişin etkisinde haftaya hızlı bir başlangıç yapan gram altın, Dolar TL kurundaki geri çekilme ve ons altındaki zayıf seyrin etkisiyle 468 TL seviyelerine geri çekildi.

yorumunuzu bırakın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading