resim

Piyasaların Yönü

USDTRY… Güne Hafif Alıcılı Başladı… Dolar TL kuru dün oldukça dalgalı bir görünüm sergiledi. 8.40 seviyelerine kadar yükselen Dolar TL kuru akşam saatlerinde 8.22 seviyelerine kadar geriledi. Dolar TL kuru yeni işlem gününe hafif artıda başlarken yönünü 8.30 seviyesine çevirdi. Dolar TL kuru içsel faktörlere ek olarak doların global bazda güç kazanmasıyla da alıcılı bir görünüm sergiliyor.

EURTRY… TL Varlıklar Majör Para Birimleri Karşısında Zayıf Bir Görünüm Sergiliyor… Euro TL kuru yeni işlem gününe alıcılı başladı. Dün akşam saatlerinde 9.67 seviyelerine kadar gerileyen Euro TL kuru 9.75 seviyelerinde işlem görüyor. Dolar uluslararası piyasalardaki güçlü görünümünü sürdürdükçe gelişen piyasa ülke para birimlerinin majör para birimleri karşısında baskı altında kalmaya devam etmesi beklenebilir.

EURUSD… Dolar Uluslararası Piyasalarda Güçlenmeye Devam Ediyor… Gerek hızlı aşılama gerek destek paketleriyle birlikte ABD ekonomisinin toparlanma konusunda diğer ekonomilerden olumlu ayrışacağı beklentileri ağır basıyor. Euro Dolar paritesi ABD ekonomisinden gelen toparlanma sinyalleri ve Euro Bölgesindeki kapanmaların etkisiyle 1.17 seviyelerine kadar geriledi. Euro bölgesindeki yükselişe geçen koronavirüs vaka sayıları Euro varlıklar üzerinde baskı kurmakta. ABD başkanı Biden’ın dün altyapı yatırım harcamaları planını açıkladı. ABD 10 yıl vadeli tahvil getirileri, ABD ve Avrupa tarafında açıklanacak PMI verileri paritenin yön bulma çabası açısından takip edilecek başlıklar olarak karşımıza çıkmakta.

XAUUSD… Altın Fiyatları Biden’ın Altyapı Harcamaları Paketiyle Toparlandı… Spot altın fiyatları Biden’ın 2.25 trilyon dolarlık altyapı harcamaları paketinin detaylarını açıklamasıyla birlikte son 9 ayın en düşük seviyelerinden toparlandı. ABD doları global bazda güçlü bir görünüm sergilese de 10 yıl vadeli tahvil faizleri dengelenme çabası içerisinde. 2.25 trilyon doların enflasyonist baskı yaratacağı, bunun da altına olan talebi artıracağı beklentileriyle birlikte altının ons fiyatı 1,715 $ seviyesine yükseldi.

GLDGR… Bugün Ons Fiyatındaki Yükselişten Destek Buldu… Altının gram fiyatı Dolar TL kurundaki gerilemeye rağmen, ons fiyatından destek buldu. Gram altın yeni işlem gününde 465 TL seviyelerinde işlem görüyor.

yorumunuzu bırakın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading