image

PİYASALARIN YÖNÜ

USDTRY… Son 6 Ayın En Düşük Seviyelerinde… Doların dün global bazda zayıflamasıyla birlikte bir haftadır 7.05-7.10 bandında seyreden Dolar TL kuru yönünü aşağı çevirerek, 7 seviyelerine kadar geri çekildi. Dolar TL kuru haftanın son işlem günü öncesinde 7.03 seviyelerinde dengelendi. Gelecek hafta gerçekleştirilecek TCMB toplantısı öncesinde TL varlıklardaki volatilite düşük seviyelerde. CDS risk primi 300 puanın altında seyretmeyi sürdürüyor. Bugün yurt içinde cari işlemler dengesi, sanayi üretimi ve perakende satışlar verileri takip edilecek.

EURTRY… 8.50 Seviyelerinde Denge Bulma Çabasında… Euro TL kuru dün ‪8.51-8.58‬ bandında hareket ettikten sonra yeni işlem gününde TL lehine güçlenmeye devam etmekte. Haftanın son işlem günü öncesinde 8.52 seviyelerinde işlem görüyor.

EURUSD… Dar Bir Bant İçerisinde Hareket Ediyor… Euro Dolar paritesindeki hareket 1.2110-1.2150 bandı arasında sıkıştı. Dolar global bazda son 2 ayın en kötü haftalık performansını sergiledi. ABD’de haftalık olarak açıklanan işsizlik maaşı başvuruları 793 bine geriledi.

XAUUSD… Haftayı Artıda Tamamlama Hazırlığında… Altının ons fiyatı dün zayıf bir görünüm sergilese de ABD’de mali teşvik paketi iyimserliği, Powell’ın istihdam piyasasına yönelik olumsuz değerlendirmeleri ve istihdam verilerine ağır basmasıyla birlikte 2 hafta sonra artıda tamamlamaya hazırlanıyor.

GAUTRY… Ons Fiyatındaki Hareketin Etkisinde Fiyatlanıyor… Gram altın fiyatları ons fiyatı ekseninde hareket ediyor. Haftaya 410 TL seviyelerinde başladıktan sonra ons fiyatındaki yükseliş ve Dolar TL kurundaki yatay seyrinde etkisinde 420 TL’ye kadar yükselen gram altın haftanın son işlem gününde, ons fiyatının 1,822 $ seviyelerine geri çekilmesiyle birlikte 411 TL seviyelerine kadar geriledi.

leave your comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading