resim

KTO Başkanı Gülsoy, yeni destek paketini değerlendirdi

KAYSERİ Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, yeni destek paketi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Salgından olumsuz etkilenen esnafımıza devletimizin verdiği yeni destekler memnuniyet vericidir” dedi.

KTO Başkanı Ömer Gülsoy, yazılı bir açıklama yaparak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni destek paketini değerlendirdi. Koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinin vaka sayılarının artmasıyla birlikte daha da ağırlaştığını hatırlatan Gülsoy, “İkinci çeyrekteki küçülme, salgınla mücadele için kısıtlama kararlarının yeniden alınması yeni yıla yaklaştığımız bu günlerde moral bozmuştu. Cumhurbaşkanımızın yeni açıkladığı destek paketi esnaf ve sanatkarlarımıza yönelik destekler. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Salgından olumsuz etkilenen esnafımıza devletimizin verdiği yeni destekler memnuniyet vericidir. Ancak yaşanan bu zorlu süreçte ekonomi bir bütün olarak değerlendirilmeli ve odamız üyeleri içinde benzeri bir destekleme paketi hayata geçirilmelidir. Taleplerimizi iletmiştik. En kısa zamanda bu desteklerin açıklanmasını umut ediyoruz” diye konuştu.

Koronavirüs sürecinden ekonomik olarak etkilenen kesimlerin üzerindeki bu etkiyi en aza indirmek için devletin imkanları doğrultusunda çalışmalar gerçekleştirdiğini ifade eden Başkan Gülsoy, “Tüm dünyayı etkileyen salgın nedeniyle işletmelerimiz sıkıntılı günler yaşamaktadır. Üyelerimizden gelen talep ve sorunlarımızı üst birliğimize iletiyoruz. Çözüm noktasında da devletimizden de yeni destek paketleri bekliyoruz. Ciro kaybı yaşamış ve büyük zorluklar içerisinde olan Ticaret Odaları üyeleri de devletimizden kira, doğrudan nakit, vergi-prim-kredi ötelemeleri, finansman ve istihdam teşvikleri gibi ciddi destekler beklemektedir“ ifadelerini kullandı.

yorumunuzu bırakın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading