resim

KAYSO Mobilya Grubu Meslek Komitesi toplantısı yapıldı

KAYSERİ Sanayi Odası (KAYSO) Mobilya Grubu Genişletilmiş Meslek Komitesi toplantısı online olarak yapıldı. KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, “Özellikle konteyner konusunda Türkiye’nin otomobil girişimi gibi bir yöntem uygulaması çok hayırlı olacaktır” dedi.

KAYSO Meclis Başkanı Abidin Özkaya moderatörlüğünde online olarak yapılan toplantıya, AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci ve meslek komitesi üyeleri katıldı. Toplantıda tüm sektörleri yakından ilgilendiren hammadde ve konteyner sorununa değinen KAYSO Başkanı Başkan Büyüksimitci, “Özellikle konteyner konusunda Türkiye’nin otomobil girişimi gibi bir yöntem uygulaması çok hayırlı olacaktır. Çünkü bizim ana problemimiz konteyner değil, konteynerın taşınması. Konteynerı Türkiye şartlarında çok rahatlıkla üretebileceğimizi sayın Bakan Yardımcılarımızla yaptığımız toplantılarda dile getirdik. Bu konteynerların taşınamadıktan ve hatlarınız olmadıktan sonra hiçbir anlamı yok. Sadece elinizde kutu oluyor. Bunu dünyada dolaşıma sokmamız gerekiyor. Dünyada toplam konteyner trafiğinin yüzde 85’i ilk 10 firmada. İlk 20 firma ise bu trafiğin yüzde 95’ni elinde tutuyor. Dolayısı ile bu kadar büyük bir yapının içerisine ancak devletimizin Türkiye’nin otomobili girişiminde yaptığı gibi bir destek benzeri çalışma yapılabilirse çok hayırlı olacaktır” diye konuştu.

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ise, “İnşallah bu toplantının raporlarını ben bizzat ilgili Bakanlarımızla görüşeceğim. Varsa aranızda ikili görüşmek isteyen arkadaşlarımız onlarla da görüşebiliriz. Arkadaşlarımla birlikte bu işin sekreteryasını üzerime almaya hazırım. Bu hiç birimizin şahsi konusu değil. Kayserimize mal olmuş anonim bir iş. Üretimi artırma adına yüzde 10, yüzde 20 bile olsa destek verebilirsek ne mutlu bize. İnşallah niyetimiz halis, gayretimiz yerinde. Sizlerin her türlü konularının takipçisi olma konusunda elimizden gelen gayreti göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

yorumunuzu bırakın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading