image

Kayseri’de 95 İşletme Hibe Alacak

KAYSERİ, (BGC) – Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine 3 Milyon 614 Bin TL Hibe verilecek.

Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesine İlişkin Uygulama Esasları Tebliğine (Tebliğ No: 2021/21)” göre 01-30 Temmuz 2021 tarihleri arasında Kayseri’de İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne yapılan başvurular sonucunda bakanlık tarafından başvurusu değerlendirilen il genelindeki 95 adet işletme desteklenmeye uygun bulundu. Yapılacak olan hibe desteklemesi hakkında bilgi veren İl Müdürü Mustafa Şahin; büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiricilerine toplam proje tutarı yaklaşık 7 milyon 300 bin TL olan 95 adet proje için 3 milyon 614 bin TL hibe verileceğini açıkladı.

İl Müdürü Mustafa Şahin, destekleme konusunda yaptığı açıklamada; “Projede yer alan makine, alet ve ekipman alımı yatırımı konusunda, yem hazırlama makinesi, gübre sıyırıcısı sistemi, seyyar süt sağım makinesi, süt soğutma tankı, hayvan kaşınma ünitesi, otomatik suluk için destek verilmektedir. Üreticilerimiz tarafından alınacak olan makine ve ekipman ile büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerinin altyapıları geliştirilerek, hayvansal üretimde verimlilik ile kalite arttırılacak ve modern hayvancılık işletmelerine dönüştürülmesine katkı sağlayacaktır. Bakanlığımız tarafından desteklenen hayvancılık projelerinin ilimiz tarımına ve yatırımcılarımıza hayırlı olmasını temenni ederim” ifadelerini kullandı.

leave your comment


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Uploading