resim

Halk eğitim merkezlerinden bir ayda 602 bin kişi yararlandı

Ocak ayında halk eğitim merkezi kurslarından 602 bin 282 kişi yararlandı. Verilen belge ve sertifikalara erişimi kolaylaştırmak için e-Devlet kapısı üzerinden erişime açıldı.
Halk eğitim merkezlerinde en fazla talep 484 bin 41 kişinin katıldığı “Gıda ve su sektöründe çalışanlar için hijyen eğitimi” kursuna geldi. Bunu “bilgisayar operatörlüğü”, “arıcılık”, “sosyal uyum ve yaşam”, “Kur’an-ı Kerim Okuma” ve “İngilizce” eğitimleri yer aldı.
Sertifikalar e-Devlet’te
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), sunduğu hizmetler sonrası verilen belge ve sertifikalara erişimi kolaylaştırmak için yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Halk eğitimi merkezleri tarafından düzenlenen kurslara ait alınan tüm sertifikalar e-Devlet kapısı üzerinden erişime açıldı.
Yeni sertifika alan veya eski sertifikalarını tekrar almak isteyenler kolaylıkla e-Devlet kapısı üzerinden barkotlu sertifikalarını alabilecek. Böylece kursiyerlerin sertifikalarını alabilmeleri için halk eğitim merkezlerine gitmeleri gerekmeyecek.
Kursiyerlerin yüzde 67’si kadınlardan oluşuyor
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Türkiye genelinde 81 ilde 996 halk eğitimi merkezinin yoğun bir şekilde bu talepleri karşılamaya çalıştığını vurguladı.

yorumunuzu bırakın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading