image

Bakan Yanık: İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yardım müjdesi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) kapsamında ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ekimde 170 milyon lira yardım yapılacağını ifade etti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, yazılı açıklamasında, çocukların desteklenmesi amacıyla ihtiyaç sahibi ailelere her ay yapılan SED yardımının hesaplara yatırılmaya başlandığını belirtti.

SED hizmetinin çocukların korunması ve desteklenmesine yönelik uygulamalardan biri olduğunu vurgulayan Yanık, “Bu çerçevede SED, her ay ailelerimizin hesaplarına düzenli yatırılıyor. İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için ekim ayında 170 milyon 596 bin lira ödeme yapacağız.” İfade etti.

Yanık ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakıflarına, okulların açılması dolayısıyla ihtiyaç sahibi hanelerdeki çocukların eğitim masraflarının karşılanması ve eğitimlerinin desteklenmesi amacıyla geçen hafta toplam 186 milyon lira kaynak aktarıldığını söyledi.

Bakan Yanık, SED kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere her bir çocuk için ortalama 1259 lira destek verildiğini ifade ederek, SED ödemelerinin 15 Ekim’e kadar tamamlanacağını belirtti.

leave your comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading