image

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Kayseri Başkanı Ekonomiyi Değerlendirdi

KAYSERİ,(BGC)-Anadolu Aslanları İşadamları Derneği(ASKON) Kayseri Başkanı Ali Özcan Temmuz ayına ilişkin ekonomiyi değerlendirdi.

ASKON Kayseri Başkanı Ali Özcan, “Pandeminin etkilerinin azalması bilhassa esnafları çok olumlu etkiledi. Piyasalar hareketlendi. Özellikle son dönemlerde gelen gurbetçilerimiz ekonomi çarkının dönmesinde ve yaraların kapanmasında etkili oldu. Esnafımız işine sahip çıktı, istihdamına sahip çıktı, üretmeyi bırakmadı ve sorunları nispeten de olsa aşmayı başardı. Bir daha o günlerin gelmemesini temenni ediyoruz” dedi. Açıklanan ihracat verilerine ilişkin konuşan Ali Özcan, “Temmuz ayı bir önceki ayın verilerini fazlasıyla arattı. Yaşanan düşüşle Mayıs ayı verilerine geriledik. Verilere ilişkin sadece olumlu kısımları değerlendirmek yetmez. Olumsuz kısımları görerek önlemler almalı, gelişim için gayret göstermeliyiz. Bazı sektörlerdeki hareketlilikler olumlu etkiler yapmaya devam ediyor. Kayseri dinamiklerine baktığımızda iklimlendirme, madencilik ve tekstil konularında gelişimi görüyoruz. Ancak mobilya ihracatındaki problemler henüz tam giderilemediği için düşüş yaşanıyor. Hareket bereketi getirir. Yapılan çalışmalar neticesinde Kayserimiz hak ettiği yere gelecektir” şeklinde konuştu.

Dernek faaliyetlerine başladıklarını belirten başkan Ali Özcan, “Yaz ayları süresince farklı sektör temsilcileri ile bir araya gelerek problemlerini dinledik, elimizden gelen çözümler için çaba sarf ettik. Yönetim kurulumuz ile bir araya gelmeye başladık. Ekonomi gündemini birlikte değerlendirip ilimiz ve ülkemiz için güzel adımlar atmaya çalışıyoruz. Bu süreçte ziyaretlerimize hız verdik. Çeşitli kurum ve kuruluşlarımız ile görüşüyor, Kayseri için faydalı işler yapmaya devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

leave your comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading