resim

Yapılandırmada Yarın Son Gün

Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 7326 sayılı Kanun’dan yararlanmak isteyenlerin yarın mesai saati bitimine kadar ilgili vergi dairelerine başvurmaları gerekiyor.

Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren yapılandırma kanunundan yararlanmak için son haftaya girilirken, 17 Eylül itibarıyla 108 milyar 322 milyon lira alacak yapılandırıldı. Yapılandırma kanunundan yararlanmak isteyenlerin yarın mesai saati bitimine kadar ilgili vergi dairelerine başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Hakkında vergi incelemesi bulunan mükellefler de incelemelerin bitmesinin ardından düzenlemeden yararlanabiliyor. Beyan dışı bırakılmış vergiler pişmanlıkla beyan edilerek taksitlendirilebilirken, 2016-2020 dönemi için matrah ve vergi artırımı imkânı da bulunan yasa kapsamında bu artırımı yapan mükellefler hakkında vergi incelemesi ve vergi tarhiyatı yapılmıyor.

Peşin Ödemelerde İndirim

Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) ilk taksit ödemeleri ise en geç 30 Kasım’a kadar yapılacak. Yapılandırılan borçların peşin olarak 1 Kasım’a kadar ödenmesi halinde, hesaplanan Yİ-ÜFE tutarından yüzde 90, idari para cezalarının aslından yüzde 25 indirim yapılacak. Ödemeler, kredi veya banka kartlarıyla İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden veya anlaşmalı bankalar aracılığıyla gerçekleştirilebilecek.

yorumunuzu bırakın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading