image

Piyasaların Yönü

USDTRY… TL Yeni Haftaya Pozitif Bir Başlangıç Yaptı… TL varlıklar yeni haftaya Dolar karşısındaki kayıplarının bir kısmını geri alarak başladı. Dolar TL kuru Ramazan bayramı tatilinde 8.51 seviyelerine kadar yükselirken, bugün sabah saatlerinde 8.33 seviyelerine kadar geri çekildi.

EURTRY… TL Varlıklar Majör Para Birimleri Karşısındaki Kayıplarını Geri Alma Çabasında… Euro TL kuru haftaya 10.27 seviyelerinde başladıktan sonra TL varlıklardaki güçlenmenin etkisinde 10.13 seviyelerine kadar geri çekildi.

EURUSD… Dolar Global Bazda Güç Kazanma Çabasında… Amerikan dolarının global risk iştahındaki düşüşe bağlı olarak toparlanması sonrasında Euro Dolar paritesi 1.21 seviyesine yöneldi.

XAUUSD… Ons Altın Yeni Haftaya Son 3 Ayın Zirvesinde Başladı… ABD’de hazine tahvil faizlerindeki gerileme ve perakende verisindeki duraklamayla birlikte altının ons fiyatı 1,855 $ seviyesine yükseldi. Enflasyon verisi öncesinde 1,810 $ seviyelerine kadar gerileyen altın, enflasyonun beklentilerden yüksek gelmesiyle birlikte yönünü tekrar yukarı çevirmişti.

GLDGR…500 TL’nin Üzerinde… Ons altın ve Dolar TL kurundaki yükselişin etkisinde son 6 ayın zirvesine çıkan altının gram fiyatı, 500 TL seviyelerinde işlem görüyor.

leave your comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading