image

Piyasaların Yönü

USDTRY…8.40 Seviyesinin Üzerinde Satışla Karşılaştı… ABD başkanı Biden’ın açıklamaları sonrasında haftaya negatif başlayan Dolar TL kuru dün 8.48 seviyesini test ettikten sonra kar satışlarıyla karşılaştı. Dolar TL kuru %1’in üzerinde geri çekilerek yeni işlem gününde 8.30 seviyesinin biraz altında işlem görüyor. ABD ile ilişkilerdeki negatif seyrin devam etmesi TL varlıklarda dalgalı görünümün devam etmesine neden olabilir. 8.25 seviyesi altındaki kapanışların TL varlıklar üzerindeki satış baskısını hafifletebilir.

EURTRY…10 Seviyesinin Altına Tutunma Çabasında… TL varlıklar dün kayıplarının bir kısmını geri alırken, Euro TL kuru 10 seviyesinin altında tutunma çabası içerisine girdi. Yeni işlem gününün sabah saatlerinde 9.99 seviyesinde işlem görüyor.

EURUSD… Dolar Global Bazda Güç Kazandı… Son iki ayın en yüksek seviyesi olan 1.2117’den tepki satışlarıyla karşılaşan Euro Dolar paritesi 100 günlük hareketli olmasının ortalamasının üzerinde işlem görüyor. Doların yeni işlem gününde güçlü bir görünüm sergilemesiyle birlikte 1.2055 seviyelerindeki ilk destek noktası takip ediliyor. FED toplantısının takip edildiği haftada bu seviyenin aşağı yönlü kırılması durumunda dolar lehine güçlenmenin devam etmesi beklenebilir.

XAUUSD… Altın Yatırımcısı FED Toplantısını Bekliyor… Altının ons fiyatı FED toplantısı öncesinde sakin bir görünüm sergiledi. Enflasyon ve faiz seviyelerine ilişkin bankanın dilinde herhangi bir değişiklik olması beklenilmezken, hazine getirilerindeki kısmi yükselişin altındaki yükselişleri baskılaması beklenebilir.

GLDGR… TL’deki Güçlenmeye Bağlı Olarak Son Zamanların Zirvesinden Geri Çekildi… Gram altın global altın fiyatlarındaki durgun seyir ve Dolar TL kurundaki geri çekilmeyle birlikte 472 TL seviyelerine kadar geriledi. Yeni işlem gününün ilk saatlerinde 475 TL seviyelerinde işlem görüyor.

leave your comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading