resim

Piyasaların Yönü

USDTRY… Kurda Gün İçi Volatilite Normalleşti… Dolar TL haftanın son işlem gününe zemin kazandığı 8.15 seviyelerinden başlangıç yaptı. Amerikan doları hafta boyunca zayıf bir görünüm sergilemesine karşın gelişen piyasa ülke para birimleri ve Türkiye’nin içsel risk unsurları nedeniyle Dolar TL kuru 8.15 seviyesinde sıkıştı. Piyasalar bugün TCMB tarafından düzenlenen beklenti anketi sonuçlarını takip edecek. Bir önceki ankette yılsonu tüketici enflasyonu beklentisi %11.54 olarak açıklanmıştı. Artık bütün gözler TCMB’nin 15 Nisan’da yenilenmiş Para Politikası Kurulu’nun vereceği faiz kararında olacak.

EURTRY… 9.70 Seviyelerine Sıkıştı… Yurt dışı piyasalardaki risk iştahı gelişen piyasa ülke para birimlerine olumlu yansısa da Euro TL kuru bu hafta 9.70 seviyelerine sıkıştı.

EURUSD… Amerikan Doları 2 Haftalık Kazançlarını Geri Verdi… ABD’de işsizlik maaşı başvuruları 3 Nisan ile biten haftada beklentilerden fazla artış gösterdi. FED Başkanı Powell IMF ile Dünya Bankası’nın düzenlediği Bahar Toplantıları kapsamında gerçekleştirilen video konferans etkinliğinde ekonomi normalleşirken fiyatlarda geçici yükselişlerin yaşanabileceğini, ancak kalıcı bir enflasyon beklemediklerini ifade etti. Ekonomi tamamen toparlanana kadar gerekli desteğin sağlanacağının altını çizdi. Euro Dolar paritesi son 2 haftanın en yüksek seviyesi olan 1.1927’den geri çekildi. ABD 10 yıl vadeli hazine getirilerindeki yükselişle birlikte 1.19 desteğinin altına sarkan paritede Amerikan doları haftanın son işlem günü öncesinde risk iştahının zayıflamasından destek buluyor.

XAUUSD… İki Haftanın Ardından Yükselişle Tamamlamaya Hazırlanıyor… FED Başkanı Powell’ın açıklamaları sonrasında Amerikan Doları toparlanırken, 10 yıl vadeli tahvil getirilerindeki yükselişle birlikte altının ons fiyatı haftanın son işlem günü öncesinde 1,750 $ seviyesine geriledi.

GLDGR…460 TL Seviyelerinde… Altının ons fiyatındaki hareketlere duyarlılığı devam eden gram altın, Dolar TL kurunun sabit bir görünüm sergilemesiyle birlikte 460 TL seviyelerinde işlem görüyor.

yorumunuzu bırakın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading