resim

Piyasaların Yönü

USDTRY… TL Varlıklar Güç Kazandı… TCMB başkanı yatırımcılarla yaptığı görüşmede enflasyon odaklı para politikasına işaret etti. TCMB başkanından gelen Ortodoks mesajlarla ve global risk iştahındaki artışla birlikte TL varlıklarda güçlenme görüldü. Dolar TL kuru 8.10 seviyelerine kadar geriledi. Dolar TL kuru haftanın son işlem gününe yataya yakın başladı. Yurt dışında ABD ve Avrupa piyasalarının resmi tatil sebebiyle kapalı olacağı işlem gününde işlem hacimlerinin düşük olması sebebiyle işlem hacimlerinin ve volatilitenin düşük olması beklenebilir.

EURTRY… TL Euro karşısındaki Kayıplarını Geri Alma Çabasında… TL varlıklar majör para birimleri karşısındaki kayıplarını telafi etme çabasında. Euro TL kuru dün 9.54 seviyelerine kadar geriledi. Haftanın son işlem gününün ilk saatlerinde yataya yakın bir görünüm sergiliyor.

EURUSD… Son 5 Ayın En Düşük Seviyesinden Toparlandı… Biden’ın altyapı harcamaları planının Amerikan doları üzerinde enflasyonist baskı yaratacağı beklentisiyle Euro Dolar paritesi son 5 ayın en düşük seviyelerinden yükseldi. ABD ekonomisindeki toparlanma bugün açıklanacak tarım dışı istihdam verisinden takip edilecek. ABD ve Avrupa’da Kutsal Cuma resmi tatili nedeniyle işlem hacimlerinin düşük olması sebebiyle, volatilitenin düşük seyretmesi beklenebilir.

XAUUSD…Dolardaki Zayıflamaya Bağlı Olarak Nisan Ayına Yükselişle Başladı… ABD başkanı Joe Biden’ın açıkladığı altyapı harcamaları planı enflasyonun yükseleceğine dair beklentilerin artmasına ve doların değer kaybetmesine neden oldu. ABD hazine tahvili getirilerindeki gerileme ve doların global bazda değer kaybetmesiyle birlikte altın geçtiğimiz haftalardaki kayıplarının bir kısmını geri aldı. Altının ons fiyatında yukarı yönlü hareketlerde 1,730-1,742 $ seviyeleri direnç noktası olarak takip edilirken, olası geri çekilmelerde 1,717 ve 1,686 $ seviyeleri takip edilecektir.

GLDGR… Ons Fiyatındaki Yükselişten Destek Buldu… Gram altın, altının ons fiyatındaki yükselişten destek bulmaya devam ediyor. Dolar TL kurundaki geri çekilme gram altındaki yükseliş ivmesini zayıflatsa da haftanın son işlem günü öncesinde 450 TL seviyesinin üzerine tutunmuş durumda.

yorumunuzu bırakın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading