resim

Piyasaların Yönü

USDTRY… Kurdaki Yüksek Volatilite Devam Ediyor… Dolar TL kurundaki yüksek volatilite dün de devam etti. Güne 7.84 seviyelerinde başlayan Dolar TL kuru 8 seviyesinin üzerine çıktıktan sonra 7.95 seviyelerinde denge arayışına girdi. Salı günü %1,300’ün üzerini gören gecelik TL swap faizleri dün %50 seviyelerine kadar geriledi.

EURTRY… TL Varlıklar Dalgalı Bir Görünüm Sergiliyor… Euro TL kurundaki yüksek volatilite dün de devam etti. TL varlıklar majör para birimleri karşısında yükselen siyasi tansiyon ve risk algısındaki bozulmaya bağlı olarak majör para birimlerine direnç göstermekte zorlandı. Euro TL kuru dün 9.53 seviyelerine kadar yükseldikten sonra 9.42 seviyelerine kadar geriledi.

EURUSD… Euro Bölgesi Ekonomik Aktivitesi Sürpriz Bir Şekilde Arttı… Euro Dolar paritesi 200 günlük ortalamasının geçtiği 1.1830 seviyesinde konsolide olma çabası içerisine girdi. Euro Bölgesi ve Almanya’da imalat PMI beklentilerden çok daha yüksek geldi. Karantina önlemlerinin azalacağına ve siparişlerin güçlü bir şekilde artacağı beklentileri, PMI verisinin beklentilerin üzerinde gelmesinde etkili oldu. Diğer taraftan Avrupa ülkelerinin karantina önlemleri ve ABD doları ile arasındaki getiri farkı paritede aşağı yönlü baskının devam etmesinde etkili oluyor.

XAUUSD… Powell’ın Yorumlarına Rağmen Kazançlarını Korumayı Başardı… 1,746 $ seviyelerindeki direnç bölgesinde satışla karşılaşan spot altın, düşüş eğilimini sürdürüyor. ABD 10 yıl vadeli tahvil getirileri ve dolardaki yükseliş altın fiyatlarını aşağı yönlü baskı altında bırakıyor. FED başkanı Powell’ın tahvil faizlerindeki yükselişten endişe duymadığını söylemesine rağmen altın fiyatları 1,726 $ seviyelerindeki desteğe tutundu. Ons altında 1,726 $ seviyesindeki desteğin aşağı yönlü kırılmasının 1,700 $ seviyelerine doğru düşüşü tetiklemesi beklenebilir.

GLDGR… Dolar TL Kurundaki Hareketlere Olan Hassasiyet Sürüyor.. Altının gram fiyatında Dolar TL kurundaki oynaklığa bağlı olarak dalgalı bir seyir izleniyor. Haftaya 470 TL seviyelerinden başlayan gram altın, Dolar TL kurundaki gevşemeyle birlikte 430 TL seviyelerine kadar geriledikten sonra, yeni işlem gününün sabah saatlerinde 440 TL seviyelerinde dengelenme çabası içerisine girdi.

yorumunuzu bırakın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading