resim

Piyasaların Yönü

USDTRY… Swap Faizleri Sert Yükseldi… Dolar global bazda güç kazanmaya devam ederken Dolar TL kuru da yurt içinde dalgalı bir görünüm sergiledi. Yurt dışı swap piyasasında TL borçlanmak isteye yabancılar TL faizlerini yükseltirken, faizi yükselen TL dolar karşısında bir ara artıya geçti. Dolar TL kuru 7.69 seviyelerine kadar geriledi. Yeni işlem gününde 7.75 seviyelerinde işlem görüyor.

EURTRY… 9.35 Seviyelerinde… Euro TL kuru dün dalgalı bir görünüm sergiledi. 9.16-9.52 gibi oldukça geniş bir bantta dalgalanan kur, yeni işlem gününde satıcılı bir görünüm sergiliyor. TL varlıklarda kısmi bir güçlenme gözleniyor.

EURUSD… Son 2 Haftanın En Düşük Seviyelerinde… Euro Bölgesi PMI verileri öncesinde son iki haftanın en düşük seviyelerine geriledi. Dolar global bazda güç kazandıkça Euro Dolar paritesi 1.1850 seviyelerinde konsolide olma çabası içerisine girdi. Avrupa’da yeniden kapanma endişeleri Euro varlıklar üzerinde baskı kuruyor.

XAUUSD… Tahvil Getirilerindeki Düşüşe Bağlı Olarak Hafif Yükseldi… ABD 10 yıl vadeli tahvil getirilerinin gerilemesiyle birlikte altın fiyatları yükseliş çabası içerisine girdi. Altının ons fiyatı yeni işlem gününde 1,730 $ seviyelerinde işlem görüyor.

GLDGR… Dolar TL Kuruna Olan Hassasiyet devam Ediyor… Altının gram fiyatının Dolar TL kurunda olan hareketlere olan hassasiyeti devam ediyor. Gram altın yeni işlem gününde Dolar TL kurundaki geri çekilmeye bağlı olarak satıcılı bir görünüm sergiliyor.

yorumunuzu bırakın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading