resim

Piyasaların Yönü

USDTRY… TCMB Toplantısı Öncesinde Sakin Bir Görünüm Sergiliyor… Doların global bazda güçlü bir seyir izlemesi ve gelişen piyasa ülke para birimleri üzerinde tahvil faizlerindeki yükseliş kaynaklı baskıyla birlikte 7.50 desteğinin üzerine tutundu. Bu seviyenin üzerinde kalınması durumunda 7.78 ve 7.95 ve seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. TCMB toplantısı sonrasında 7.50 seviyesinin kırılması durumunda ise TL lehine işlemlerin hız kazanması beklenebilir. 100 ve 200 günlük ortalamanın geçtiği 7.40 ve 7.30 seviyeleri destek noktası olarak takip edilebilir.

EURTRY… 9 Seviyesinin Altına Geriledi… Euro TL kuru yeni işlem gününde yatay bir görünüm sergileyerek 9 seviyesinin altında işlem görüyor.

EURUSD… FED Toplantısı Bekleniyor… AstraZeneca aşısının yan etkilerine yönelik endişeler ve bazı Avrupa ülkelerinde kullanımının askıya alınması sonrasında, dolar global bazda güç kazandı. Bugün başlayacak ve yarın açıklanacak FED toplantısı sonucu öncesinde Dolar endeksi 92 seviyesinin hemen altında bulunuyor. Geçen hafta Lagarde’ın ekonomik görünüm hakkındaki yorumları sonrasında, Powell’ın açıklamaları daha önemli hala geldi.

XAUUSD… FED’in Güvercin Mesaj Vereceği Beklentisinden Destek Buldu… Dolardaki güçlü seyir altın fiyatlarındaki yükselişi baskılasa da güvercin tonda mesajlar vermesi beklenen FED’le birlikte altın fiyatları 1,750 $ seviyesine yöneldi. Toplantı sonrasında Powell’ın enflasyondaki yükseliş eğilimi üzerine yapacağı açıklamalar altın fiyatlarının yönü açısından belirleyici olması beklenebilir.

GAUTRY…Spot Altın Fiyatından Destek Buldu… Dolar TL kurundaki geri çekilme ve ons fiyatındaki yükselişin etkisinde denge arayışına giren gram altın 420 TL seviyelerinde işlem görüyor.

yorumunuzu bırakın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading