resim

Piyasaların Yönü

USDTRY… TCMB’den Faiz Artırımı Beklentileri Kuvvetlendi… Hafta başında 7.78 ile son 11 haftanın zirvesine yönelen Dolar TL kuru, risk iştahındaki yükselişin etkisiyle haftalık kayıplarının bir kısmını geri alarak 7.60 seviyelerine geri çekildi. ABD hazine tahvili getirilerindeki yükseliş piyasalar tarafında izlenmeye devam ederken, TCMB’nin önümüzdeki hafta gerçekleştireceği Para Politikası Kurulu toplantısında faiz artırım beklentileri kuvvetlendi.

EURTRY… TL Varlıklarda Oynaklık Sürüyor… Global piyasalarda risk iştahındaki yükselişe bağlı olarak TL varlıklar majör para birimleri karşısında kayıplarını geri alma çabasında. Euro TL kuru hafta başında 9.22 seviyelerine kadar yükseldikten sonra dün 9 seviyesinin altını test etti. Yeni işlem gününün ilk saatlerinde 9.07 seviyelerinde yataya yakın bir görünüm sergiliyor.

EURUSD… ABD Tüketici Enflasyonu Verisi Takip Edilecek… ABD’de tüketici enflasyonu verisi öncesinde dolardaki geri dönüşle birlikte Euro Dolar paritesi yeniden 1.1850 seviyelerine yöneldi. ABD Temsilciler Meclisi Senato’da bazı kısımları düzenlenen 1.9 trilyon dolarlık mali destek paketini oylayacak.

XAUUSD… Dolardaki Güçlenmeye Bağlı Olarak Haftalık Kazançlarını Korumakta Zorlanıyor… Dolardaki zayıflama ve tahvil faizlerindeki geri çekilmeye bağlı olarak 1,700 $ seviyesinin üzerini test eden spot altın, yeni işlem gününde dolardaki güç kazanımına bağlı olarak yataya yakın bir görünüm sergilemekte.

GAUTRY… 420 TL Seviyelerine Yöneldi… Altının gram fiyatı, yeni işlem gününde Dolar TL kurundaki kısmı yükseliş ve spot altın fiyatlarındaki yatay seyrin ekseninde 420 TL seviyelerinde işlem görüyor.

yorumunuzu bırakın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading