resim

PİYASALARIN YÖNÜ

USDTRY… 7.30 Seviyelerinde… Şubat ayının son haftasında yukarı yönlü momentumun gözlemlendiği Dolar TL kuru yeni haftaya düşüşle başladı. ABD’de tahvil piyasalarına gelen müdahale ve faizlerin dengelenmesiyle birlikte gelişen piyasa ülke para birimlerinin hemen hemen hepsi değer kazandı. Haftaya 7.44 seviyelerinden başlayan Dolar TL kuru 7.30 seviyelerine geri çekildi.

EURTRY… Euro TL Kuru Yeni İşlem Gününe Yataya Yakın Başladı… Euro TL kuru haftaya düşüşle başladıktan sonra yeni işlem gününde 8.77 seviyelerinde yatay bir hareket içerisine girdi.

EURUSD…100 Günlük Ortalamaya Geri Çekildi… Temsilciler Meclisinde kabul edilen 1.9 trilyon dolarlık mali teşvik paketinin bu hafta ABD Senatosunda görüşülmesi bekleniyor. Senatoya gelen tasarıda 1,400 $’lık nakdi yardımın yanı sıra saatlik asgari ücretin 15 dolara çıkarılmasını içeren düzenleme de yer alıyor. Cumhuriyetçilerin ve merkeze yakın bazı demokratların işsizliği artırabileceği gerekçesiyle asgari ücretin yükseltilmesi teklifine karşı çıkmaları bekleniyor. Tüm bu gelişmeler ekonomide aşırı ısınma endişelerini de beraberinde getirirken ABD 10 yıl vadeli tahvil faizlerindeki hareketlilik piyasaların gündeminde kalmayı sürdürüyor. Euro Bölgesi imalat PMI verisi 57.9 puan ile son 3 yılın en yüksek seviyesini gördü. Parite daha güçlü dolar temasıyla birlikte 100 günlük ağırlıklı ortalamanın geçtiği 1.2020 seviyesine tutundu.

XAUUSD… Tahvil Faizlerindeki Hareketin Baskısı Altında Kaldı… ABD 10 yıl vadeli hazine tahvillerindeki hareketlilik devam ederken, altın fiyatları tahvil faizlerindeki yukarı yönlü hareketlenmeye bağlı olarak pazartesi günü sert bir şekilde düştü. 1.40 seviyelerinde dengelenen tahvil faizinin 5 puan yükselmesiyle birlikte 1,710 $ seviyelerine kadar geriledi.

GAUTRY… Ons Fiyatındaki Düşüşe Bağlı Olarak Geriledi… Mart ayına artıda başlayan gram altın Dolar TL kuru ve ons fiyatındaki düşüşe bağlı olarak 15 TL’ye yakın değer kaybetti.

yorumunuzu bırakın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading