resim

Piyasaların Yönü

USDTRY… TL Dolar Karşısındaki Kayıplarının Bir Kısmını Geri Alarak Haftaya Başladı… Geçtiğimiz hafta ABD 10 yıl vadeli tahvil faizlerindeki yükselişe bağlı olarak gelişen piyasa ülkelerinden fon çıkışı yaşanırken, bir süredir pozitif bir görünüm sergileyen TL varlıklar baskı altında kaldı. Geçen hafta %8’in üzerinde yükselerek 7.50 seviyelerini test eden Dolar TL kuru yeni haftaya risk iştahındaki normalleşme çabalarına bağlı olarak gerileyerek başladı. Dolar TL kuru sabah saatlerinde 7.37 seviyelerinde işlem görüyor.

EURTRY… TL Varlıklar Majör Para Birimleri Karşısında Güç Kazanma Çabasında… TL varlıklar geçtiğimiz hafta majör para birimleri karşısında negatif bir görünüm sergilerken, Euro TL kuru 9.09 seviyelerine kadar yükseldi. Euro TL kuru yeni haftada risk iştahındaki toparlanma çabalarına bağlı olarak 8.88 seviyelerine geriledi.

EURUSD… ABD’de Mali Teşvik Paketi Temsilciler Meclisinden Geçti… Almanya tüketici enflasyonu ve PMI verileri öncesinden Euro Dolar paritesi 1.21 seviyesinin altına geriledi. ABD’de 1.9 trilyon dolar tutarındaki mali teşvik paketi Temsilciler Meclisinden geçti.

XAUUSD… Son 4 Yılın En Kötü Aylık Performansını Sergiledi… ABD Hazine tahvil faizlerindeki yükseliş ve dolardaki güçlenmeyle birlikte son 4 yılın en kötü ayını geçiren altın, yeni haftaya sınırlı bir yükselişle başladı. Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde 1,717 $ seviyelerine kadar gerileyen ons altın Şubat ayında %5’in üzerinde değer kaybetti.

GAUTRY…Dolar TL Kurundaki Yükselişten Destek Buldu… Dolar TL kurundaki yükseliş, ons fiyatındaki düşüşü kompanse ediyor. Gram altın fiyatları Şubat ayını sert değer kayıplarının etkisiyle tamamladıktan sonra yeni aya sınırlı pozitif başladı.

yorumunuzu bırakın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading