image

PİYASALARIN YÖNÜ

USDTRY… TCMB Faiz Kararı Takip Edilecek… Hafta başında düşüşe geçen Dolar TL kuru, doların global bazda değer kazanmasıyla birlikte dalgalı bir görünüm sergiledi. Dolar TL kuru dün 6.97-7.05 bandında işlem gördü. Bugün piyasalar TCMB’nin Şubat ayı faiz kararını takip edecek. Piyasa beklentisi Şubat ayında faizlere dokunulmayacağı yönünde. Dolar TL kuru faiz kararının açıklanacağı işlem gününe 6.96-6.97 bandında yataya yakın başladı.

EURTRY…8.50 Seviyesinin Altında… TL varlıklar TCMB’nin faiz kararı öncesinde yatay bir görünüm sergiliyor. Euro TL kuru sabah saatlerinde 8.40 seviyelerinde işlem görüyor.

EURUSD… FED Toplantı Tutanakları Takip Edildi… ABD’de üretici fiyatları Ocakta aylık %1.3 artarak Aralık 2019’dan beri en yüksek artışı kaydetti. Perakende satışlar ve sanayi üretimi verileri beklentilerden iyi geldi. Ocak ayı tutanaklarına göre FED ekonomistlerine göre finansal riskler kayda değer olmaya devam ediyor. Euro Dolar paritesi yeni işlem gününde 1.2050 seviyesinin altında.

XAUUSD… Temmuz Ayından Bu Yana En Düşük Seviyelere Geriledi… Altının ons fiyatı haftaya 1,825 dolar seviyelerinde başladıktan sonra ABD tahvil faizlerindeki yükseliş ve güçlenen dolar ile 1,770 $ seviyesinin altına sarkarak yılın en düşük seviyelerine geriledi. Temmuz ayından bu yana en düşük seviyelere gerileyen altın sonra sabah saatlerinde hafif toparlandı. 1,765 $ seviyeleri önemli bir destek noktası olarak karşımıza çıkıyor.

GAUTRY…400 TL Seviyesinin Altına Sarktı… Altının ons fiyatındaki düşüşle birlikte 400 TL seviyesinin altına gerileyen altının gram fiyatı, sabah saatlerinde 400 TL sınırında işlem görüyor.

leave your comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading