image

PİYASALARIN YÖNÜ

USDTRY… Yeni İşlem Gününe Yatay Başladı… Dün güne yükselişle başlayan Dolar TL kuru 7.06 seviyelerine kadar geri çekildi. TL dolar karşısındaki kayıplarını geri alma konusundaki kararlılığını sürdürüyor.

EURTRY… Sınırlı Bir Şekilde Yükseldi… Euro TL kuru güne sınırlı bir yükselişle başladı. Sabah saatlerinde 8.54 seviyelerine kadar gerileyen Euro TL kuru an itibarıyla 8.57 seviyelerinde işlem görüyor.

EURUSD…1.21 Seviyelerinde Zemin Oluşturma Çabasında… ABD’de Ocak ayı tüketici enflasyonu rakamları toparlanma beklentilerine karşılık hayal kırıklığı yarattı. ABD’de yıllık TÜFE %1.4 oldu. Beklentiler %1.5 gerçekleşeceği yönündeydi. Aylık enflasyon ise %0.3 ile beklentilere paralel geldi. Powell istihdam piyasasında tam toparlanmadan oldukça uzak olduklarını ifade etti ve para politikasından daha fazlasına ihtiyaçlarının olduğunu söyledi. ABD’de federal bütçe açığı, Ocak ayında 162,8 milyar dolar olarak gerçekleşti. Euro Dolar paritesi 1.21 seviyesi üzerinde zemin oluşturma çabası içerisine girdi.

XAUUSD… Ons Altın Sınırlı Bir Şekilde Geri Çekildi… Altın fiyatları ABD’deki teşvik paketi iyimserliğiyle bu haftayı artıda kapatmaya hazırlanan ons altın, ABD Başkanı Biden ve Çin lideri Xi Jinping ile görüştükten sonra geri çekildi. Dün 1,850 $ seviyesinin üzerini test eden altının ons fiyatı yeni işlem gününde 1,837 $ seviyelerinde işlem görüyor.

GAUTRY… 416 TL Seviyelerine Kadar Geriledi… TL’deki güçlü seyir ve ons fiyatının yeniden 1,840 $ seviyesinin altına gerilemesiyle birlikte gram altın da 416 TL seviyelerine geri çekildi.

leave your comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading