resim

PİYASALARIN YÖNÜ

USDTRY… Rekor Yeniledi… Jeopolitik gerilimlerin etkisinde kalan Dolar TL kuru yükselişini sürdürerek diğer gelişen piyasa ülke para birimlerinden negatif ayrıştı. Dün 7.94 seviyelerine kadar yükselen Dolar TL kuru gelen tepki satışlarının etkisinde geriledikten sonra yeni işlem gününde de alıcılı bir görünüm sergiliyor. Dolar TL kurunda Ağustos ayından bu yana süregelen yükseliş trendi devam ediyor.

EURTRY… Tarihi Yüksek Seviyelerde… TL varlıklar majör para birimleri karşısında negatif bir görünüm sergilemeyi sürdürüyor. Euro TL kuru tarihi zirvesini test etti.

EURUSD… Mali Teşvik Paketi Beklentileri Fiyatlanıyor… ABD’de mali teşvik paketine yönelik umutların yeniden yeşermesiyle birlikte global risk iştahı normalleşme çabası içerisine girdi. Euro dolar paritesi yoğun haber akışının etkisinde 1.1775 seviyelerinde denge arayışına girdi. ABD’de haftalık olarak açıklanan işsizlik maaşı başvuruları 840 bin seviyesi üzerinde gerçekleşerek beklentilerin üzerine çıktı.

XAUUSD…Beyaz Saray Mali Teşvik Paketi Konusunda Yeniden Rota Değiştirdi… ABD’de mali teşvik beklentilerinin yeniden gündeme gelmesiyle birlikte altının ons fiyatı 1,910 $ seviyesine yöneldi. FED’in toplantı tutanaklarında mali destek paketine dikkat çekmesi ve Trump’ın twitter üzerinden yaptığı açıklamalar altının ons fiyatına destek oluyor. Diğer taraftan İran ile ABD arasındaki gerilim yeniden alevlendi. Trump yönetimi İran’ın 18 bankasına yaptırım uygulama kararı aldı.

GAUTRY…490 TL Seviyesine Yöneldi… Altının ons fiyatı ve Dolar TL kurundaki yükselişe bağlı olarak tarihi yüksek seviyelere yöneldi. Gram altın haftanın son işlem günü öncesinde 488 TL seviyelerinde işlem görüyor.

yorumunuzu bırakın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading