resim

Nisan Ayında Ekonomi Gündemi Yoğun

Nisan ayında ekonominin gündemi yoğun. Yarın enflasyon ve dış ticaret istatistikleri belli olacak. Nisan ayı içinde emeklilerin bayram ikramiyelerinin ne kadar olacağını açıklanacak
Milyonlarca emekli, Ramazan Bayramı ikramiyesi için gelecek haberi bekliyor. Geçen yıl 2 bayramda toplam 2 bin 200 lira ödeme yapıldı. Bu yılki ikramiye tutarı ve ödeme takvimi ilerleyen günlerde belli olacak.

Türkiye İstatistik Kurumu, mart ayı tüketici fiyat endeksi ile üretici fiyat endeksini yarın açıklayacak. Tüketici fiyat endeksi şubatta yüzde 4,81 artmış, yıllık bazda yüzde 54,44 olmuştu.

Mart ayı dış ticaret istatistikleri de Ticaret Bakanı Mehmet Muş tarafından paylaşılacak. Türkiye’nin şubattaki ihracatı 20 milyar dolar olmuştu. TÜİK, şubat dönemine ilişkin işsizlik rakamlarını 11 Nisan’da, sanayi üretim endeksini 12 Nisan’da açıklayacak. Bütçenin geçen aya ilişkin verileri de 15 Nisan’da belli olacak.

Para Politikası Kurulu’nun bu yıla ilişkin 4’üncü faiz kararı 14 Nisan’daki toplantısında netlik kazanacak. Merkez Bankası, yılın 2’nci enflasyon raporunu ise 28 Nisan’da kamuoyuna duyuracak.

yorumunuzu bırakın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading