image

Mantarcı Muhtar Örnek Oldu

KAYSERİ,(BGC)-Kayseri:de bir muhtar evinin altında yaptığı tesiste kültür mantarı yetiştirerek mahallesinde yaşayan ve iş kurmak isteyen vatandaşlara örnek oluyor.
Yeşilhisar İlçesi merkez Yenişehir Mahallesi Muhtarı Burhanettin Yörük(50), yaşadığı evinin altında iki yıldır kültür mantarı yetiştirerek ailesine maddi katkı sağlıyor.
Muhtar Yörük,” Kesimler iki ayda bir yapılıyor. Verim yüzde 35. Kendi kendime karar verdim ve bu işe başladım,mahallemdeki vatandaşlarada bu sayede örnek oluyoruz.Bu işi yerel yönetim ve kamu bazında projelendirmeyi düşünüyorum”dedi.

Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan da üretici Muhtarı mantar tesisinde ziyaret etti.Başkan Taşyapan, ”Üretken Yeşilhisar, Yenişehir mahalle muhtarımız Burhanettin Yörük, evinin altında yetiştirdiği kültür mantarı üretimi ile üretime katkıda bulunuyor. Muhtarımızın üretim tesisini yerinde inceledim. Muhtarımız Yenişehir Mahallemize hizmet ederken, mantar üreterek de ilçemize katma değer üretiyor. Kendisini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum”dedi.

leave your comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading