resim

KTO’dan işletmelere virüsle mücadele rehberi

KAYSERİ Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, 21 ayrı sektör için hazırlanan ‘Kontrollü sosyal hayat çalışma rehberi’ afişlerini üyelerine dağıttıklarını söyledi. 

Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs salgın yönetimi ve çalışma rehberleri kapsamında hazırlanan afişler, KTO tarafından dağıtılıyor.  İşletmeleri ziyaret ederek ‘hayırlı işler’ dileyen Başkan Gülsoy ve yönetim kurulu üyeleri, afiş ve maske dağıtımı yapıyor. Başkan Gülsoy ile yönetim kurulu üyesi Ali Alkan, Talas ilçesindeki halkın keyifli vakit geçirdiği taş evleri ve yeraltı şehirleriyle ünlü Ali Saip Paşa Sokağı’nı ziyaret etti. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın da katıldığı ziyarette tarihi mekanda bulunan işletme sahipleriyle istişare toplantısı yapıldı. İnsanların koronavirüs salgınına bilinçlenmesi için afiş dağıttıklarını belirten  Başkan Gülsoy, “21 ayrı sektör için hazırlanan afişleri işyerlerini ziyaret ederek dağıtıyoruz. Esnaflarımız işyerlerinde bulundurması ve asması gereken bu afişleri odamızdan da temin edebilirler. Afişlerde maskesiz müşteri alınmaması, mesafeye uymak kaydıyla her 4 metrekare için bir kişi bulundurulması,  kasa önünde müşteri bekleme yerleri arasında (en az 1,5 metre) olacak şekilde yer işaretlemesi yapılması, maske kullanımı, hijyenin önemi ve mesai saatleri gibi hatırlatmalar bulunmaktadır. Esnafımızdan mağdur duruma düşmemeleri için afişleri asmalarını ve yazılı maddelere harfiyen uymalarını istiyoruz” diye konuştu.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da, koronavirüsle mücadelenin devam ettiğini belirterek, “Vatandaşlarımıza her yerde ve her şartta maske, mesafe ve temizlik kuralına uyulması gerektiğini ifade ediyoruz. Bununla birlikte insanların toplu olarak bir araya geldiği yerlerde de hem denetimlerimiz sürüyor hem de bilgilendirme çalışması yapıyoruz. Bugün de Ticaret Odası Başkanımızla Talas’ın ünlü Ali Saip Paşa Sokağındaki kafe, restoran, lokanta vs. gibi yeme içme yerlerinde denetimlerde bulunduk. Aynı zamanda da uyulması gereken kuralları içeren rehberin dağıtımını yaptık” ifadelerini kullandı.

yorumunuzu bırakın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading