image

KTO ile Antakya TSO arasında ‘Kardeş Oda Protokolü’ imzalandı

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Ticaret Odası (KTO) ile Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) arasında ‘Kardeş Oda Protokolü’ imzalandı.

Kayseri Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Meclis Başkanı Cengiz Hakan Arslan, Antakya TSO Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak ile iki odanın Yönetim, Meclis, Komite ve Disiplin Kurulu üyeleri katıldı.
Protokol öncesinde ticaret ve ekonomide yaşanan güncel konular, sektörlerin sorunları ve çözüm önerileri hakkında konuşuldu. Toplantıda birlikte hareket etmenin önemini vurgulayan KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, “Dünyada artık ülkelerden çok şehirler yarışıyor. Bu süreçte güç birliği içerisinde olursak rekabet gücümüzü çok daha yukarılara taşıyabiliriz. İki oda arasında imzalanan protokolle bölgesel ekonomik gelişme birliktelikleri ve projeler konusunda işbirliği yapmayı planlıyoruz. Antakya ile olan kardeşliğimiz pekişecek ve eminim bu birliktelik yeni projeksiyonlara vesile olacak. İnşallah bu birliktelikten çok güzel sonuçlar çıkacak ve gücümüze güç katacak. Karşılıklı ziyaretlerle birbirimizin birikimlerimizden daha çok faydalanırız. Protokolümüzün şehirlerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
KTO ile Antakya TSO arasındaki kardeşliğin imzalanan protokolle resmilik kazandığını belirten Antakya TSO Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, “Biz bu protokolü lafta bırakmayacağız. Önümüzdeki günlerde heyetler göndereceğiz. İstişarelere devam edeceğiz. Kardeş oda protokolümüz hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından ‘Kardeş Oda Protokolü’ imzalandı. Protokolün imzalanmasının ardından plaket takdimi yapıldı. Başkan Ömer Gülsoy ile Meclis Başkanı Cengiz Hakan Arslan, Antakya TSO Heyetine hizmet binasını ve fuaye alanında bulunan Çanakkale Ruhu Fotoğraf sergisini gezdirdi. Toplu fotoğraf çekimi ile ziyaret sona erdi.

leave your comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading