resim

Kırsal Kalkınma Yatırımlarına Yüzde 50 Hibe Desteği

KAYSERİ, (BGC) – Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, kırsal kalkınma yatırımlarına yüzde 50 hibe desteği vereceğini açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında yüzde 50 hibeli tarıma dayalı ekonomik ve alt yapı yatırımlarının desteklenmesi hakkında değişiklik yapılmasına dair rehberleri yayımlandı. Yayımlanan rehberde, 21 ocak 2022 tarihine kadar geçerli olacak yatırım niteliği yeni tahsis olan başvurularda 3 milyon 500 bin Türk Lirası, yatırım niteliği kısmen yapılmış yatırımların tamamlanması olan başvurularda 2 milyon 500 bin Türk Lirası, yatırım niteliği kapasite artırımı ile teknoloji yenileme ve\veya modernizasyon olan başvurularda 2 milyon Türk Lirası KDV hariç %50’si hibe edileceği bildirildi.

Yayımlanan Rehberde ayrıca Kırsal Kalkınma Desteklerine de değinen Kayseri İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü,17 Aralık 2021 tarihine kadar devam eden başvurularda, A iş planında yapılacak başvurularda 74 çeşit makine- ekipman destekleme kapsamında olup hibeye esas tutarın limiti 300 bin Türk Lirası olduğu belirtildi. Yatırımcılar, destekleme kapsamında alınmış makinelerden yalnızca 1 tanesi için başvuruda bulunabilecekler. B iş planında ise  hibeye esas tutarın üst limit, 600 bin Türk Lirası olacağı bildirildi.

yorumunuzu bırakın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading