image

KAYSO’da Temmuz ayı meclis toplantısı yapıldı

KAYSERİ Sanayi Odası (KAYSO) Temmuz ayı olağan meclis toplantısı telekonferans sistemi üzerinden yapıldı.

KAYSO’nun telekonferans yöntemiyle yapılan Temmuz ayı meclis toplantısına, KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ve KAYSO üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, “Sayın Sağlık Bakanımızın da açıkladığı gibi şehrimizde vaka sayısında bir takım artışlar yaşanmaktadır. Bu artışlar dikkate alınarak hem mesai saatleri içinde firmalarımızda hem de işe geliş gidişlerde, toplu taşıma araçlarında, sosyal mesafe, maske ve kişisel temizlik gibi ana tedbirlere özenle uymalıyız. Sayın İl Sağlık Müdürümüzle devamlı iletişim halindeyiz. Bildiğim kadarıyla İl Müdürlüğümüz izolasyonda olması gerekenlerin ev dışına çıkmaları durumunda 3 bin 150 TL ceza da yazmaya başladı. Odamız tarafından yapılan uyarılara işletmelerimizin dikkat etmesi üretim ve istihdam açısından son derece önem arz ediyor. Bu konuda oda olarak tüm sanayicilerimize destek olmaya hazırız” diye konuştu.

Üretimin aksamaması adına alınan önlemlerin çok önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Büyüksimitci, “Bu salgının kontrol altına almak adına sizlerden ricam, firmalarımızda alınan önlemleri bir kez daha gözden geçirelim. Şüpheli durumlarda ilgili kurumları anında bilgilendirelim. İnşallah bu salgın belasından en kısa sürede kurtulup, ülkemizin ihracatına, üretimine ve istihdamına ve daha fazla katkı sunmayı ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İl Sağlık Müdürü  Ali Ramazan Benli ise, Kayseri’de vaka artışları yaşandığına dikkat çekerek, “Yaklaşık 5 ay boyunda korana ile mücadelede başarılı olduk ama son iki haftada şehrimizde vaka artışları yaşanıyor. Tüm kurum ve kuruluşlarımızda, sosyal hayatımızda maksimum önlemleri almalıyız” dedi.

leave your comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading