image

KAYSO’da ‘İstihdama Yönelik Destekler’ anlatıldı


KAYSERİ Sanayi Odası (KAYSO) Kayseri Ticaret Odası (KTO), Kayseri Ticaret Borsası (KTB) ve İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliğinde ‘İstihdama Yönelik Destekler’ konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.

KAYSO’da düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan KAYSO Yönetim Kurulu Üyesi Nebi Doğan, ülkenin en önemli problemlerinin başında gelen işsizlik sorununu çözme adına, 14 Aralık 2017 tarihinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İŞKUR ve TOBB arasında Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) imzalandığını hatırlatarak, bu protokolün kamu-özel sektör işbirliğinin en güzel örneklerinden birisi olduğunu söyledi.

Özel sektörün en önemli taleplerinden birisinin de nitelikli elemen ihtiyacı olduğuna değinen Doğan, bu anlamda MEGİP projesinin istihdam sorununun çözümü adına atılan önemli bir adım olduğunu belirtti. Son yıllarda hükümet tarafından çıkarılan istihdama yönelik desteklerden memnun olduklarını açıklayan Doğan, “Bu desteklerden dolayı hükümetimize teşekkür ediyoruz ancak üyelerimizin bu desteklerden yeterince faydalanmadığını gördük. Aslında devletimizin istihdamı destekleme adına ciddi teşvik ve destekleri var. Biz Oda olarak bu destekleri her ne kadar üyelerimize duyurmaya çalışsak da böyle bir toplantının daha faydalı olacağını düşündük. Uzmanlarımız tüm bu konularda sizlere detaylı bilgiler verecek. Bizde Kayseri Sanayi Odası olarak şehrimizin ve ülkemizin her alanda daha da ileri noktalara gitmesi için gayret göstermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Daha sonra kürsüye gelen İŞKUR İl Müdür Vekili Ayşe Ak ise, Cumhurbaşkanlığı öncülüğünde başlatılan istihdam seferberliğine yönelik teşvikleri işverenlere anlatma konusunda ciddi çalışmalar yaptıklarını belirterek, “İl Müdürlüğü olarak gerek işe yerleştirme hedeflerinde, gerekse aktif iş gücü programlarında, iş başı eğitimlerinde ve diğer mesleki eğitim kurslarında hedefleri başarı ile yakalamışsak, bu siz işverenlerin destekleri ile olmuştur. Katkılarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

leave your comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading