resim

KAYSO ile Ziraat Bankası arasında tedarik zinciri finansmanı protokolü imzalandı

KAYSERİ Sanayi Odası (KAYSO) ile Ziraat Bankası arasında, “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı” ürünü için iş birliği protokolü imzalandı.

Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci ve Ziraat Bankası Kayseri Bölge Müdürü Serdar Eldemir’in de katılımı ile Ziraat Bankası Girişimci Şube Yöneticisi Fatma Toklu Kurt’un imzaladığı protokolle, ticari mal alım-satımlarında kolay finansman imkânı için işbirliğine gidilecek.

İşbirliği protokolü hakkında bilgi veren KAYSO Başkanı Büyüksimitci, “10 Aralıkta TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ile Ziraat Bankası Genel Müdürü Sayın Hüseyin Aydın’ın katılımı ile Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesinin tanıtımı yapılmıştı. Bu proje ile TOBB çatısı altındaki tüm üyelere kolay finansman imkânı sağlanmış oldu. Protokol kapsamında çalışmalarımız kazan-kazan anlayışıyla sürdürülecek. Tedarik zincirinin işleyişi ve devamlılığı daha da kolay olacak. Alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önü açılacak. Bu sayede üreticiler ve satıcılar tahsilat ile uğraşmadan, güven içinde mallarını satabilecekler” dedi.

Ziraat Bankası Kayseri Bölge Müdürü Serdar Aldemir ise, projenin ana amacının tedarikçi ve alıcıların banka üzerinde oluşturulan kapalı devre bir sisteme tanımlanarak, alım-satım işlemlerinin Ziraat Bankası garantörlüğünde gerçekleştirilmesi olduğunu, böylelikle tahsilat konusunda her iki tarafın da riskinin sıfıra indirildiğini belirterek, protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu.

yorumunuzu bırakın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading