image

Kayseri’nin En Büyük Dijital Markası Biletall Yabancılara Satıldı

Kayseri’nin önemli yatırımlarından olan ve adını ulusal anlamda duyuran Biletall yurt dışı sermayesi bulunan Obilet tarafından satın alındı.

2006 yılında kurulan ve kurulduğu günden itibaren Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri arasında 27’inci sırada yer alan Biletall, Kayseri’nin en büyük dijital markası konumundaydı. Ulaşım anlamında bilet satışı yaparak çalışmalarını sürdüren Biletall, karşılıklı anlaşma ile yurt dışı ortaklarının bulunduğu Obilet firmasına satıldı.

‘TÜRKİYE SEYAHAT SEKTÖRÜNÜN TÜM PAYDAŞLARI İÇİN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUZ’

Şirketi küresel anlamda güçlenmesinin önünün açılacağını belirten Biletall CEO’su Yaşar Çelik, “Sektörün içinde bulunduğu kriz ortamında böylesi bir anlaşma ile sektörümüzün küresel çapta daha da güçlenmesinin önünü açmanın gururunu yaşıyoruz. Bugüne kadarki başarılarımızda emeği bulunan çalışma arkadaşlarımızın Obilet çatısı altında işlerine devam etmelerini güvence altına almış olmak da bizim için ayrı bir mutluluk kaynağı. Türkiye seyahat sektörünün tüm paydaşları için hayırlı olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.

‘GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRDİK’

Şirketi satın alarak güçlerini birleştirdiklerini belirten Obilet.com CEO’su Yiğit Gürocak, “Sektörün içinden gelen iki firma güçlerini birleştirirken bu satın almanın sektördeki tüm oyunculara hizmet kalitesi ve verimlilik anlamında pozitif yöne fayda sağlayacağını öngörüyoruz. Devralma sürecimiz tamamlandığında, yenilikçi projelerimizi hayata geçirmeyi, yeni ürünler geliştirmeyi ve yurt dışına açılarak Türkiye’nin yerli seyahat markası olan Obilet’i dünya ölçeğinde bir marka haline getirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

leave your comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading