image

Kamu çalışanları 24 Nisan’da idari izinli sayılacak

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı, kamu çalışanlarının 24 Nisan’da idari izinli sayılacağını duyurdu. Hizmetlerin aksatılmaması için asgari seviyede  personel bulundurulması kaydıyla kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 24 Nisan Cuma günü idari izinli sayılacağı kaydedildi. 

Açıklamada, “Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 24 Nisan 2020 Cuma günü idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür.” denildi.

4 GÜN SOKAĞA ÇIKMAK YASAK

Kovid-19’un yayılmasını engellemek için, 23 Nisan’dan itibaren 31 şehirde 4 gün sürecek bir sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmasına karar verilmişti.

BORSA AÇIK OLACAK

Borsa İstanbul AŞ tarafından, borsa bünyesinde yer alan pay piyasası, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP),borçlanma araçları piyasası ile kıymetli madenler ve kıymetli taşlar piyasasında, 24 Nisan Cuma günü normal faaliyetlerin süreceği ifade edildi. Borsa İstanbul, 23 Nisan’da resmi tatil nedeniyle bir gün kapalı olacak.

leave your comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading