image

Büyükelçilerden KAYSO’ya ziyaret

SLOVENYA, Yeni Zelanda, İrlanda, Hırvatistan ve Estonya Büyükelçileri, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mehmet Büyüksimitci’yi makamında ziyaret etti.

Slovenya Büyükelçisi Primoz Seligo organizasyonunda bir takım temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Kayseri’ye gelen, Hırvatistan Büyükelçisi Hrvoje Cvitanovic, Yeni Zelanda Büyükelçisi Wendy Hinton, Estonya Büyükelçisi Annely Kolk ve İrlanda Büyükelçisi Sonya Mc Guinness, KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci’ye ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret nedeniyle memnuniyetini dile getiren KAYSO Başkanı Büyüksimitci, “Kayseri’nin ihracatında Avrupa Birliği birinci sırada, ithalatında ise ikinci sırada. Dolayısı ile ticaretimizin büyük bir bölümünü Avrupa Birliği ülkeleri ile yapıyoruz. Bu ticaret hacmini daha geliştirmek için biz elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ama bir takım kısıtlamalar var. Özellikle iş adamlarına vize konusunun rahatlatılması ticaretimizin daha da gelişmesine katkı sağlayacaktır. Türkiye’nin, Avrupa Birliği’nin içerisinde olması hem bizim açımızdan hem de Avrupa birliği açısından faydalı olacaktır diye düşünüyoruz. Bu konuda da Sayın Büyükelçilerimizden değerli desteklerini beklediğimizi ifade etmek istiyorum” dedi.

Kayseri’de pandemi döneminde üretimin aksamaması adına yaptıkları çalışmalar ve yenilenebilir enerji yatırımları hakkında bilgi veren Başkan Büyüksimitci, ziyaretlerinden dolayı büyükelçilere teşekkür ederek, ilişkilerin daha da gelişmesi adına oda olarak ellerinde gelen her türlü desteğe hazır olduklarını sözlerine ekledi.

leave your comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading