resim

Başkan Gülsoy : Dijitalleşme Gelecek İçin Büyük Önem Taşıyor

KAYSERİ,(BGC)-Kayseri Ticaret Odası, Alibaba.com Türkiye Temsilcilerinden TradeFive işbirliği yaparak üyelerine yönelik yeni ihracat pazar fırsatları ve potansiyel müşteriler ile özel avantajlar sunan bir toplantı gerçekleştirdi. Ömer Gülsoy, Dijitalleşmenin gelecek için büyük önem taşıdığını söyledi.

KTO üye firmalarına Alibaba.com üyeliklerinde avantajlı üyelik ve e-ihracat tanıtım toplantısı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. İlginin yoğun olduğu toplantının açılış konuşmasını yapan KTO Başkanı Ömer Gülsoy, Dünya hızla gelişiyor ve değişiyor. Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi süreci ile birlikte tüm sektörleri etkileyen değişimlere tanıklık ediyoruz, yeni iş modelleri ortaya çıkıyor, sistemler yeniden biçimleniyor ve en önemlisi çalışma ve iletişim kurma şekillerimiz değişiyor” İfadelerini kullandı.

GÜLSOY : TÜRKİYE ULUSLARARASI E-TİCARETİN YENİ MERKEZİ OLABİLİR

Türkiye’nin bulunduğu stratejik konum itibariyle uluslar arası e-ticaretin yeni merkezlerinden biri olacağını ifade eden Başkan Gülsoy, sözlerini şöyle sürdürdü: “İşletmelerimizin yönetim ve pazarlama anlayışını revize etmeliyiz. Geçmişte çağa ayak uyduramayanlar nasıl yok olduysa, hem sektörler hem işverenler hem de çalışanlar olarak bu çağın şartlarına ayak uydurmak zorundayız. Aksi takdirde çok geride kalır, yarının dünyasında yer alamayız. Her anlamda dikkatli olup fırsatları iyi değerlendirmeliyiz. Üretim süreçlerinde ve sürdürdüğümüz çalışmalarda bilgiyi paylaşarak başarılı olabiliriz. Kayseri olarak dijital çağdaki değişime ayak uydurarak, birlik ve beraberlik içerisinde başarılı olacağımıza yürekten inanıyorum. Sizler de kendi markalarınızla şehrimize değer katın, rekabetimize güç katın”

CORA : DÜNYA DÖNÜŞÜMÜNE HIZLI ADAPTA OLMALIYIZ

Başkan Gülsoy’un ardından konuşan e-ticaret, perakende, internet ve teknoloji alanlarında faaliyet gösteren Alibaba.com Türkiye Temsilcilerinden Tradefive CEO’su Emrah Cora,’da Dünyanın dönüştüğünü belirterek bizimde buna hızlı bir şekilde adapta olmamız lazım. Kayseri’de ticaretiyle ünlü bir şehrimiz. Burada önemli unsur konfor alanımızdan çıkmamız gerekir. Çünkü e-ticaret, dijitalleşme; toptan ticaretin üzerine daha fazla emek koymamız gereken bir alan. Burada konfor alanımızdan çıkıp gerekirse dijitalleşme ile ilgili araçlara, platformlara daha fazla emek harcamamız lazım.” dedi.

yorumunuzu bırakın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading