resim

Başkan Büyüksimitci, büyüme rakamları moral kaynağı oldu

KAYSERİ Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, açıklanan 3. çeyrek büyüme rakamlarının sanayiciler için moral kaynağı olduğunu söyledi.

Türkiye ekonomisinin bu yılın 3. çeyreğinde yüzde 6,7 ile beklentilerin üzerinde büyüme kaydettiğini açıklayan KAYSO Başkanı Büyüksimitci, “Pandemi dolayısı ile hem dünya ülkeleri hem de ülkemiz finansal anlamda oldukça kritik bir süreçten geçiyor. Böylesi zorlu bir dönemde 2. çeyrekte yaşanan 9,9 daralmanın ardından, 3. çeyrekte Türk ekonomisindeki yüzde 6,7’lik büyüme bizler için büyük moral ve motivasyon kaynağı oldu” dedi.

Açıklanan pozitif büyüme ile Türkiye ekonomisinin yeniden büyüme dönemine gireceğine inandıklarını ifade eden Başkan Büyüksimitci, “Cumhurbaşkanımızın ekonomide ve hukukta yeni bir reform başlatmasıyla yeni kısıtlamalara rağmen inşallah 2020 yılını azda olsa büyüme ile kapatacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Türkiye’nin bu performansıyla G-20 ülkeleri içinde 3. çeyrekte en hızlı büyüyen ülke olduğunu hatırlatan Başkan Büyüksimitci, pandemi dönemini en az hasarla atlatan ülkelerden birisi olacaklarını sözlerine ekledi.

yorumunuzu bırakın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading