Korona’ya karşı yüzde yüz destek… Başvuran alıyor!

Devlet, yeni tip corona virüs (Kovid-19) ile mücadelede kullanılan ekipman ve cihazları üretenlere milyonlarca liraya varan teşvikler, destekler veriyor. Bu amaçla iki ayrı teşvik programı yürütülüyor. 

Korona'ya karşı yüzde yüz destek... Başvuran alıyor!

Birincisi KOSGEB’in Teknoyatırım Destek Programı, ikincisi ise kalkınma ajansları Kovid-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı. Bu aşamada girişimcilerden beklenen hızlı ve çözüm odaklı olmaları… Zira virüsün yayılımının önlenmesi ve kontrol altına alınması amaçlanıyor. Ayrıca, salgının ülke ve bölge ekonomisine negatif etkilerinin azaltılmasına yönelik yenilikçi uygulamalar da destekleniyor. devamı aşağıda Bir Instagram hesabının anatomisi: Tuba ÜnsalBoateng’den Galatasaray’ı çıldırtan hamle!devamı

Korona'ya karşı yüzde yüz destek... Başvuran alıyor!

Peki destekten faydalanmak, girişim fikrini gerçekleştirmek isteyenler nereye başvuracak? Bunun için son tarih nedir? Bugün yapılan çalışmalar, gelecekte benzer bir durumla karşılaştığımızda dayanıklılığımızı artıracak mı? Bu soruların yanıtlarını Experto Yönetim Kurulu Başkanı Jülide Birol verdi.

Korona'ya karşı yüzde yüz destek... Başvuran alıyor!

Üretici firmalar nasıl faydalanabilir? 
Gerek KOSGEB tarafında, gerekse kalkınma ajansları tarafında tüm başvurular online sistem üzerinden yapılabiliyor. Burada şunu belirtmekte fayda var. KOSGEB sadece KOBİ’lere destek veren bir kurum. Bu yüzden programa KOBİ’ler başvurabiliyor. Kalkınma ajanslarında ise sanayi kuruluşları da KOBİ’ler de başvuru yapabiliyor.

Korona'ya karşı yüzde yüz destek... Başvuran alıyor!

Başvurunun son tarihi nedir? 
KOSGEB’in bir başvuru tarihi yok. İstediğiniz zaman başvurabilirsiniz. Kalkınma ajansları içinse son başvuru tarihi 30 Nisan 2020.

leave your comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uploading